آموزش نصب قالب جوملا

آموزش نصب قالب جوملا

در تمامی قالب های جوملا فایلها و پوشه های مختلفی قرار دارند مانند: css, images, xml  برای نصب قالب جوملا ابتدا قالب را به حالت فشرده زیپ درآورید.

پس از فشرده سازی قالب دلخواه،  وارد قسمت مدیریت سایت جوملایی خود شده و از منو افزونه ها / مدیریت افزونه ها را انتخاب نمایید. در مدیریت افزونه ها سه روش برای نصب یک افزونه در این صفحه وجود دارد.

نصب قالب جوملا

بعد از دریافت قالب برای نصب آن به یکی از سه روش زیر اقدام کنید:

1- بارگذاری فایل بسته نصبی: با استفاده از این روش فایل ZIP قالب خود را با کلیک برروی Browse انتخاب و سپس برروی دکمه بارگذاری & نصب کلیک کنید تا قالب نصب شود. پس از نصب موفقیت آمیز افزونه پیغامی مبنی بر کامل شدن مراحل نصب افزونه برای شما نمایش داده می شود.

2- نصب از پوشه:  با وارد کردن نام پوشه ای از هاست که فایل فشرده قالب خود را در آن قرار داده اید می توانید قالب خود را نصب نمایید. برای آپلود فایل افزونه می توانید از یک نرم فازار FTP یا سرویس مدیریت فایل هاست خود استفاده کنید.

3- نصب از یک آدرس وب: با وارد کردن مسیر قالب با پسوند ZIP می توانید قالب را از یک آدرس وب گرفته و نصب کنید. برای مثل مانند آدرس: http://www.data98.com/template.zip

نکته: با توجه به تعداد فایلها و حجم آن ممکن است زمان نصب قالب طولانی باشد

نکته: در برخی افزونه ها پس از نصب موفقیت آمیز , اطلاعاتی درباره افزونه ای که نصب کرده اید برای شما نمایش داده می شود. این اطلاعات در افزونه های مختلف متفاوت است .

برای انتخاب قالب نصب شده و نمایش قالب جوملا به منو افزونه ها / مدیریت قالب ها رفته، سپس در بخش مدیریت قالب ها فهرستی از قالب های نصب شده را پیش روی خود مشاهده می کنید. قالب نصب شده خود را انتخاب نمایید و در نوار ابزار بر روی دکمه (پیش فرض) کلیک کنید تا قالب شما به صورت پیش فرض در سایت شما نمایش داده شود.

قالب جوملا

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks yahoo