آموزش نصب افزونه وردپرس

آموزش نصب افزونه وردپرس

می خواهیم نصب افزونه در مدیریت محتوای وردپرس را آموزش دهیم. شاید برای خیلی از شما دوستان این یک بمحث پیش پا افتاده باشد ولی برای کسانی که به تازگی کار با وردپرس را آغاز کرده اند نصب افزونه وردپرس یک مبحث آموزنده به شمار می رود.

افزونه چیست؟

افزونه ها به مانند اسکریپت هایی هستند  که ما آنها را به هسته ی وردپرس خودمان اضافه می کنیم و با استفاده از آنها قابلیتی را به سیستم وردپرس اضافه می شود و یا به عبارتی رفتار وردپرس را تغییر می دهیم.

برای نصب افزونه ابتدا وارد محیط مدیرت وردپرس سایتتان شوید، از پنل مدیریت وردپرس بر روی افزونه ها و سپس افزودن افزونه کلیک کنید. بعد از کلیک صفحه ی مربوط به افزونه ها باز می شود و افزونه های موجود در سایت وردپرس ما رو نشان می دهد.

اگر مایل بودید افزونه وردپرس را بصورت اتوماتیک از سایت WordPress.org دانلود کرده و نصب نمایید در قسمت جستجو نام افزونه مورد نظرتان را جستجو کنید. بعد از جستجو و انتخاب افزونه مورد نظر، بر روی نصب کلیک کنید و مراحل نصب و فعالسازی رو انجام دهید.

install-plugin

در صورتی که شما فایل فشرده افزونه را از قبل بر روی کامپیوتر خود دارید و حالا میخواهید آن را از طریق پنل مدیریت وردپرس، نصب نمایید. باید برای آپلود دستی از طریق گزینه بارگذاری افزونه فایل افزونه مورد نظر خود را که در کامپیوتر خود به صورت یک فایل فشرده شده ZIP دارید، بارگذاری نمایید.

پس از تمام شدن بارگذاری، بر روی لینک مربوط به فعال کردن افزونه کلیک کنید تا افزونه فعال شده و برای استفاده آماده شود.

بعد از این کار افزونه مورد نظر شما با موفقیت فعال شده و کار خود را شروع می کند!

افزونه ها با یکدیگر تفاوت دارند، یعنی وقتی یک افزونه ای رو نصب می کنید ممکن قسمتی تحت عنوان تنظیمات داشته باشد و یک گزینه ای به مدیریت وردپرس شما اضافه شود و شاید هم نداشته باشد، بعضی اوقات افزونه ی نصب شده به طور مثال به زیر منوی تنظیمات وردپرس شما می رود و یا خود افزونه گزینه ای در منوی وردپرس شما ایجاد می کند.

همچنین شما می توانید هاست ارزان خریداری نمایید و وردپرس را روی آن نصب و طراحی سایت خود را شروع کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks yahoo