آموزش انتقال دامین جهانی

آموزش انتقال دامین جهانی

قبل از اقدام انتفال شما می بایست موارد زیر را رعایت فرمایید : مطابق با قوانین ICANN باید حداقل 60 روز از ثبت و یا انتقال دامین به شرکت ثبت کننده فعلی گذشته باشد. مطابق با قوانین ICANN می بایست حداقل یک روز تا تاریخ انقضا دامین فرصت باقی مانده باشد. با شرکت ثبت کننده فعلی دامین خود تماس حاصل فرمایید تا دامین شما را از حالت قفل خارج کنند و همچنین کد authorization را دریافت نمایید. کنترل نمایید که به ایمیل Administrator دامین خود دسترسی داشته باشید و ایمیل فعال باشد سپس با تماس با بخش پشتیبانی دیتا ۹۸ و یا از طریق کنترل پنل نسبت به درخواست برای انتقال دامین به دیتا ۹۸ اقدام نمایید.

ادامه مراحل به شرح زیر می باشد :
دیتا ۹۸ در خواست انتقال دامنه را برای ریجستر شما می فرستد . ریجستر شما نامه ای را به ایمیل مدیریت دامین شما برای تایید این انتقال ارسال می کند که شما می بایست مطابق با دستور العمل ذکر شده در آن ایمیل اقدام نمایید. کل مراحل فوق ۳ تا ۷ روز کاری به طول می انجامد. پس از انتقال کامل دامین ، شما از طریق کنترل پنل دیتا ۹۸ می توانید دامین را مدیریت نمایید.

تغییر DNS ها :
علاوه بر انتقال دامین به دیتا ۹۸ جهت استفاده از سرویس هاست دیتا ۹۸ شما می توانید تنها DNS های دامین خود را به دیتا ۹۸ تغییر دهید . در این صورت کنترل دامین شما بدست شرکت ثبت کننده دامین شماست و شما باید برای تمدید از طریق شرکت ثبت کننده دامین اقدام نمایید. برای این منظور DNS های دامین خود را به صورت زیر تنظیم نمایید:
NS5.DATA98.COM
NS6.DATA98.COM
نکته :  در این حالت امکان مدیریت از طریق کنترل پنل دیتا ۹۸ و بهرمندی از مزایای ثبت دامین دیتا ۹۸ برای دامین شما امکان پذیر نخواهد بود

آموزش انتقال دامین جهانی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks yahoo