بهترین آنتی ویروس های سال 1393

بهترین آنتی ویروس های سال 1393

نرم‌افزار آنتی ویروس که با نام‌های ویروس‌یاب و ویروس‌کش هم شناخته می‌شود، نرم‌افزاری است که با مشاهده و بررسی محتوای پرونده‌ها به دنبال الگوهای آشنای ویروس‌ها یا کرم‌های اینترنتی می‌گردند. در صورت مشاهده این الگوها که به آن امضای ویروس (Virus Signature) گفته می‌شود، از ورود آن به کامپیوتر شما و اجرا شدن‌اش جلوگیری می‌کنند و یا به شما هشدار لازم را می‌دهند و از شما دستور می‌گیرند که آیا فایل را حذف کنند و یا سعی نمایند آن را اصلاح و پاکسازی کنند.
شرکت‌های سازنده نرم‌افزارهای ضدویروس، با ساخته شدن ویروس‌های جدید، الگوهای نرم‌افزاری آنها را کشف و جمع آوری می‌کنند و به همین علت اغلب لازم است تا این نرم‌افزارها هر از چندگاهی به‌روزرسانی شوند تا الگوهای جدید ویروسها را دریافت کنند. در این پست به معرفی کوتاه ۲۰ آنتی ویروس برتر سال ۱۳۹۳ می پردازیم

avast! Free Antivirus

آنتی ویروس رایگان آواست یک واسط ساده و روشن دارد که به خوبی در حالت های دسکتاپ و مدرن ویندوز ۸ کار می کند و به سادگی همراه با تاچ اسکرین یا ماوس یا کیبورد استفاده می شود. ما یک بهبود را پیشنهاد می کنیم: غیر فعال کردن حفاظت برنامه فقط باید با اکانت مدیر امکان پذیر باشد.

AVG Internet Security

مجددا AVG یک مجموعه امنیتی کاربر دوست را تولید کرده است. ما انتخاب کامپوننت ها و زبان ها در برنامه نصب را دوست داشتیم و پنجره برنامه هم مهم ترین کارها را خیلی در دسترس قرار می دهد در اکثر موارد استفاده از تاچ اسکرین هم راحت است. هشدارهای بدافزار خیلی روشن و قاطع هستند. خصوصیات راهنمای عملی و جامع این مجموعه را کامل می کند. یک پیشنهاد مهم برای پیشرفت این برنامه فعال کردن هشدار Action Center در حالتی است که فایروال غیر فعال شده باشد.

Avira Internet Security Suite

واسط برنامه آویرا همه خصوصیات و اطلاعات را به سادگی در دسترس قرار می دهد. هشدارهای بدافزار در حالت مدرن و همینطور حالت دسکتاپ ظاهر می شوند و مستندات جامعی ارائه می شود. پیشنهادهای بهبود ما حداقلی هستند: ساده تر کردن هشدارها در حالت دسکتاپ و اسکن راحت درایو فلش در حالت لمسی.

Bitdefender Internet Security

ما به این نتیجه رسیدیم که واسط کاربر بیت دیفندر خیلی روشن و ساده است و استفاده از آن خیلی آسان است. کارهای راهنما هم خوب هستند. به هر حال احساس می کنیم که فضا برای بهبود هشدارهای بدافزار وجود دارد.

BullGuard Internet Security

واسط کاربری بولگارد روشن و استفاده از آن ساده است. نمایش وضعیت ها و هشدارها واضح است. و راهنما هم خوب است. پیشنهاد ما این است که کار جستجو در راهنمای آنتی ویروس بهتر شود.

Emsisoft Anti-Malware

ما احساس می کنیم که کاربران مطمئن کامپیوتر Emsisoft Anti-Malware را در کارهای روزمره کاملا رضایت بخش تلقی می کنند. برای کسی که با ویندوز و برنامه های آنتی ویروس به طور کلی آشنا است، این برنامه خیلی خوب است . داده ها و کارهای مهم به سادگی پیدا می شوند و هشدارهای بدافزار خوب هستند. احساس می کنیم که فضا برای بهبود بیشتر برای کاربران غیر متخصص و کودکان وجود دارد. بر خلاف سایر چیزها، یک نمایش وضعیت کلی و دکمه ترمیم همه چیز همراه با خصوصیات راهنما بهتر باعث می شود که برنامه کاربر پسند تر شود.

eScan Internet Security Suite With Cloud Security

واسط جدید eScan Internet Security روشن، ساده و مدرن است و برای استفاده در حالت تاچ اسکرین خیلی مناسب است. هشدارهای بدافزار خوب هستند و ما این که برنامه باید با استفاده از ” Run as adminstrator” باز شود تا بتوان حفاظت را غیر فعال را دوست داشتیم. راهنمای برنامه هم خیلی خوب است. یک پیشنهاد کوچک برای بهبود هم قرار دادن یک دکمه Fix-All برای فعال کردن مجدد اجزای حفاظت غیر فعال شده است.

ESET Smart Security

ما متوجه شدیم که واسط ESET Smart Security 7 عالی است. این برنامه به عقیده ما خیلی شفاف است و استفاده از آن حتی در یک دستگاه تاچ اسکرین آسان است. هشدارهای بدافزار خیلی ساده اما مناسب هستند و کارهای راهنمای آنتی ویروس هم برجسته هستند. یک پیشنهاد کوچک هم اجرای یک هشدار سبک مدرن برای برنامه های ناخواسته بالقوه است.

Fortinet FortiClient

هدف Fortinet FortiClient کاربران تجاری هستند بنابرین جنبه هایی از برنامه مثل راهنما با مواردی که در برنامه های مصرف کننده معمول یافته می شوند متفاوت هستند. با این وجود برنامه در PC دسکتاپ استفاده آسانی دارد و خصوصیات مهم به سادگی قابل دسترس هستند و هشدارهای بدافزار روشن داده می شوند و در این موارد نیازی به تصمیم گیری های کاربر نیست.

F-Secure Internet Security

اگرچه جنبه چند پنجره ای اف سکیور مورد پسند همه نیست اما برنامه تا حد زیادی ساده است و استفاده از آن مشکل زا نیست . ما احساس می کنیم که هشدارهای بدافزار آن جنبه برجسته برنامه هستند چون خیلی روشن هستند و برای کاربر اطمینان بخش هستند. کارهای راهنمای آنتی ویروس نیز خوب هستند.

G Data Internet Security

اکثر جنبه های G Data Internet Security 2014 خیلی شفاف و مناسب هستند اگرچه برخی کارکردها هستند که برای پیدا کردن شان به کمی تجربه نیاز داریم. همچنین احساس می کنیم که یک دکمه Fix-All هم در برنامه مفید خواهد بود. هشدارهای بدافزار روشن هستند و گزینه پیش فرض نیز همیشه در مواردی که کاربر باید تصمیم بگیرد ایمن است.

Kaspersky Internet Security

خلاصه ما متوجه شدیم که کاسپرسکی ۲۰۱۴ خیلی شفاف با استفاده راحت است و برای استفاده با تاچ اسکرین سازگاری خوبی دارد. هشدارهای بدافزار تا حد زیادی خوب هستند و برنامه اگر که یک جزء غیر فعال شده باشد به طور موثری به کاربر هشدار می دهد. راهنمای آنلاین هم عالی است. پیشنهاد ما برای پیشرفت بیشتر این است که اجازه ندهیم که اکانت های غیر مدیر بتوانند حفاظت را غیر فعال کنند.

Kingsoft Duba

برنامه Kingsoft Duba 2013 یک آنتی ویروس رایگان (freeware) با ساده ترین نصبی است که ما با آن مواجه شده ایم. وقتی که یک گزینه در برگه ” Defensive Armour” تغییر می کند، یک پیام واضح نمایش داده می شود و آیکون برنامه در سینی سیستم هم تغییر رنگ می دهد. ما عقیده داریم که وقتی همه موتورهای گنجانده شده در محصول نصب یا غیر فعال نمی شوند برنامه باید حداقل یک پیام آشکار واضح در پنجره برنامه یا آیکون سینی به نمایش بگذارد.

McAfee Internet Security

ما متوجه شدیم که برنامه مکافی ۲۰۱۴ روشن و کاربر دوست است. این برنامه برای استفاده با تاچ اسکرین مناسب است. هشدارهای بدافزار روشن هستند البته برخی گزینه ها هم وجود دارند که اجازه می دهند که برنامه مورد نظر اجرا شود.

Microsoft Windows Defender

برنامه Windows Defender در محیط ویندوز ۸ خیلی ساده و سرراست است و با تاچ اسکرین و کیبرد خیلی راحت می شود با آن کار کرد. همه خصوصیات مهم به سادگی در دسترس هستند و هشدارهای بدافزار هم برای کاربران متخصص و غیر متخصص عالی هستند. اکثر کاربران نیاز به کمک زیادی در اجرای برنامه ندارند به هر حال احساس می کنیم که راهنمای برنامه می تواند بهتر از این شود.

Panda Cloud Antivirus Free

آنتی ویروس رایگان پاندا سکیوریتی ابری با کمی تمرین به راحتی قابل استفاده است. هلپ برنامه کاملا مناسب است و هشدارهای بدافزار در حالت دسکتاپ واضح و مناسب هستند. متاسفانه در حالت مدرن هیچ هشداری نشان داده نمی شود اما پیام های گیج کننده ای در دسکتاپ دیده می شوند. ما احساس می کنیم که نباید کاربران غیر مدیر بتوانند حفاظت را غیر فعال کنند.

Qihoo 360 Internet Security

آنتی ویروس کیهو ۳۶۰ استفاده خیلی ساده ای دارد و یک واسط برنامه ساده و هشدارهای بدافزار روشن دارد.

Sophos Endpoint Security and Control

باید به خاطر داشت که این برنامه برای استفاده تجاری طراحی شده است و ما متوجه شدیم که Sophos Endpoint Security کاملا خوب و با فکر طراحی شده است. به ویژه استفاده مناسب آن از هشدارهای بد افزار به سبک ویندوز ۸ روشن و ساده را هم در حالت دسکتاپ و هم در حالت مدرن دوست داشتیم. راهنمای آنتی ویروس هم خیلی خوب بود.

Tencent QQ PC Manager

برنامه Tencent QQ PC Manager یک محصول رایگان عالی است. ما تحت تاثیر کار مدیریت نرم افزار جامع آن قرار گرفتیم که به کاربران در به روز رسانی نرم افزارهای نصب شده دیگر از قبیل جاوا کمک می کند و به روز رسانی ها آنها را به کاربر یاد آوری می کند.با این وجود همه موتورهای یکپارچه شده در آنتی ویروس باید به صورت پیش فرض فعال شوند. وقتی که حافظت زمان واقعی غیر فعال شده باشد برنامه یک پیام امنیتی مشهود را در GUI برنامه نشان می دهد و آیکون برنامه در سینی سیستم هم تغییر می کند.

ThreatTrack VIPRE Internet Security

ما متوجه شدیم که واسط VIPRE Internet Security تمیز ساده و عملگرا است. هشدارهای بدافزار خوب هستند و برنامه به سادگی حداقل با ماوس و کیبرد قابل استفاده است. ما یک پیشنهاد برای بهبود بیشتر آنتی ویروس داریم: اکانت های غیر مدیر نباید بتوانند که خصوصیات حفاظتی را غیر فعال کنند.

Trend Micro Titanium Internet Security

به طور کلی برنامه ترند میکرو تیتانیوم ۷ روشن و با استفاده راحت است. خصوصیات و اطلاعات مهم به سادگی یافته می شوند و هشدارهای بدافزار واضح و اطمینان بخش هستند.

آنتی ویروس

منبع : گویا آی تی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks yahoo